Ana SayfaHalkbilimi Dergisi'nin 52 sayısı Çıktı.


HASDER Halk Sanatları Vakfı tarafından 1986 yılından beri yayımlanan Halkbilimi Dergisi'nin 52.sayısı satışa sunuldu.
Önceleri 32 sayfa olarak ve yılda 4 kez çıkması hedeflenen dergi daha sonraları maddi imkânsızlıklar nedeniyle yılda bir kez ve yaklaşık 200 sayfa olarak yayın hayatına devam ediyor. Son sayısı da 200 sayfa olarak yayımlanan dergi halkbilimi alanında sürekli olarak çıkan ilk ve tek dergi olmasının yanısıra, Kuzey Kıbrıs'ta yayımlanmakta olan sürekli yayınlar arasında en uzun yaşayan dergilerden biri olarak da anılmaktadır.


10.00 YTL'den satışa sunulan dergide Halkbilimi Sempozyumu ile Çocuk ve Masal Sempozyumu'nda sunulan bildirilerin yanı sıra halkbilim ve sosyal bilimler dalında araştırma, derleme ve makaleler yer almaktadır. Bunlara ek olarak derginin bu sayısında, Ahmet Erdengiz'in bir derleme çalışması olan Kıbrıs Haritacılığı adlı bir CD, dergi eki olarak okuyuculara sunulmuştur. İki dilde İngilizce ve Türkçe olarak gerçekleştirilen söz konusu çalışma, bir kaynak niteliğinde ve tarihsel süreç içerisinde Kıbrıs'ın da içinde yer aldığı eski çizim haritaları ve künyelerini okuyucuların bilgisine sunuyor.


Halkbilimi Dergisi hakkında daha çok bilgi için soldaki menüyü kullanabilirsiniz. Halkbilimi Dergisi'nin yeni ve eski sayılarından edinmek isteyenler, aşağıdaki adres ve telefonlardan bilgi alabilirler:

Engin Anıl ( 2283146), HASDER Halk Sanatları Enstitüsü (2289020)

email: hasder@hasder.org


Başa Dön


Tüm hakları saklıdır.  - © Halk Sanatları Vakfı - 2009