HomeThis news article has yet to be translated into English. Please check back soon (3-4 days.)


HASDER 15. Çocuk ve Masal Söleni 7-15 Mayis tarihleri arasinda yapiliyor.

Halk Sanatlari Vakfi (HASDER)'in 15. Çocuk ve Masal Söleni 7-15 Mayis tarihleri arasinda yapiliyor. HASDER, Çocuk ve Organizasyon Komitesi Üyesi Fatma Kükrer, bu sabah düzenlenen basin toplantisinda, Meriç Süt Ürünleri sponsorlugunda gerçeklestirilecek 15. Çocuk ve Masal Söleni hakkinda bilgi verdi ve sölen programini açikladi.

KÜKRER: "MASALLAR BIRER EGITIM ARACI"

Çocuk ve Masal Söleni Organizasyon Komitesi Üyesi Fatma Kükrer toplantida yaptigi konusmada, geçen yil sponsor bulamadiklari için söleni iptal etmek durumunda kaldiklarini hatirlatti ve yeni sponsorlari Meriç Süt Ürünleri yetkililerine tesekkür etti.Kükrer, tüm dünyada oldugu gibi KKTC'de de gönüllü çalisan sivil toplum örgütleri ile ticari isletmelerin olanaklarini birlestirerek isbirligi yapmasinin, özellikle çocuklara yönelik News and Activitiesorganize edilmesinin önemli bir toplumsal gelisme oldugunu ifade etti.

Çocuk ve Masal Söleni'nin, masallarin birer egitim araci olarak kullanilmasini saglamak amaciyla düzenlendigine dikkat çeken Kükrer, geçmisteki bir gelenegi günümüze tasimak ve yerel masallarin kayit altina alinmasi çalismalarina ivme kazandirmak istediklerini belirtti. Kükrer, masal anlatma yarismasinin ön elemelerinin, 7-8 Mayis tarihlarinde Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) yapilacagini, 11 Mayis gecesi de AKM'de okul öncesi çocuklara yönelik Çocuk Activities and Newsi gecesi düzenleyeceklerini söyledi. Kükrer, ayrica, 14 Mayis'ta Sarayönü'nde resim etkinligi düzenleyeceklerini ve Masal Anlatama Yarismasi'nin finalinin de 15 Mayis gecesi yine AKM'de yapilacagini açikladi.

Masal Anlatma Yarismasi için kayitlarin Lefkosa merkez okullarinda devam etmekte oldugunu ifade eden Kükrer, kayit yaptirmak ve bilgi almak isteyenlerin 228 90 20 numarali telefondan HASDER'i ya da 0542 851 8868 numarali telefondan organizasyon komitesi üyesi Tarik G. Emiroglu'nu arayabileceklerini belirtti. Kükrer, konusmasinin sonunda, Activities and Newsine sponsor oldugu için Meriç Süt Ürünleri Direktörü Candan Avunduk'a da tesekkür etti.

AVUNDUK: "KÜLTÜR Activities and NewsINE DESTEK OLUNSUN"-

Meriç Süt Ürünleri Direktörü Candan Avunduk ise yaptigi konusmada, "saglam kafa saglam vücutta bulunur" deyisinden yola çikarak Meriç Süt Ürünleri olarak, saglam kafalar üreten HASDDER'e destek olamaya karar verdiklerini belirtti. Avunduk, KKTC'deki diger isletmelerin de kültürel Activities and Newse katki koymasi gerektigini vurgulayarak bu yönde çagri yapti.

Top

Return to Children Club News

Return to the Foundation News


Tüm hakları saklıdır.  - © Halk Sanatları Vakfı - 2009