HomeThis news article has yet to be translated into English. Please check back soon (3-4 days.)


Hasder Çocuk Gecesi'nde 120 Çocuk Sahne Aldi.

Meriç Süt Ürünleri sponsorlugunda ve HASDER Halk Sanatlari Vakfi tarafindan organize edilen 15. Çocuk ve Masal Söleni çerçevesinde düzenlenen Çocuk Gecesi, geçtigimiz aksam Gülen Yüzler Ana Okulu, Vakif Ana Okulu, Fazil Plümer Ana Okulu ve Yenicami Okul Öncesi Egitim Merkezi ögrencilerinin katilimiyla AKM'de gerçeklesti.

Yaklasik iki saat süren etkinlikte görev alan okullarin ögrencilerinden olusan koro, halk dansi, modern dans, siir, ve drama ekipleri ailelerine ve izleyenlere unutulmaz bir gece yasatti. Gecede birer yetiskin gibi siir okuyan, dans eden, çesitli küçük skeçler sunan 4-5 yaslarindaki 120 minik ögrenci, izleyicilerden büyük alkis aldi.

Etkinlik sonunda katilimci okullara ve onlari hazirlayan ögretmenlere günün anisina basari belgeleri ve plâketler verildi. Meriç Süt Ürünleri Sahibi Candan Avunduk ve Ilkögretim Dairesi görevlilerinden Fergün Kirli tarafindan verilen belge ve plâketlerin dagitimindan sonra sorumlu ögretmenler, müdürler ve HASDER yetkilileri topluca hatira fotografi çektirdiler.

"Haydi Resim Yapalim" Etkinligi Cumartesi Günü.

Çocuk ve Masal Söleni, "Haydi Resim Yapalim" etkinligi ile devam ediyor. Cumartesi (bugün) saat 10.00'da Sarayönü'nde baslayacak etkinlik, yaklasik 2 saat sürecek. Burada çocuklar kendilerine verilen bir konuyla ilgili duygu ve düsüncelerini, önceden hazirlanmis 20 metrelik büyük bez pankartlara çizip boyayacaklar. Resimlerini tamamlayan çocuklar, çizip boyadiklari bezlerle birlikte topluca Kugulu Park'a kadar sarkilar söyleyerek yürüyecekler. Etkinligin tüm çocuklara açik oldugunu belirten Organize Komitesi tüm çocuklari özgürce ve gönüllerince resim yapmaya davet etti.

Masal Anlatma Finali Pazar Günü...

Geçen hafta ön elemelerde basarili olan masalci çocuklar, önümüzdeki Pazar günü Masal Anlatma Yarismasi Finali'nde bir kez daha yarisacaklar. 15 Mayis Pazar günü saat 14.00'te AKM'de gerçeklesecek finalde, iki kategoriden finale kalan yaklasik 30 çocuk masalci yarisacak. Yarisma sonunda, her iki kategoriden de en iyi masal anlatan 8 çocuk, Meriç Süt Ürünleri tarafindan konan ödülleri paylasacak. Etkinlikte ayrica HASDER Çocuk Korosu sarkilariyla yer alirken, Meddah Mehmet Ertug da "Masalci Nine" tiplemesiyle programa renk katacak.

HASDER Çocuk ve Masal Söleni Komitesi, tüm çocuklari bu güzel etkinlige davet ettiklerini belirterek heyecanli, egitici ve eglenceli bir tatil günü geçirmek isteyen çocuklari aileleri ile birlikte AKM'de bekleyeceklerini ifade ettiler.

Top

Return to Children Club News

Return to the Foundation News


Tüm hakları saklıdır.  - © Halk Sanatları Vakfı - 2009